Düvebnk Hayvancılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2017 yılı başında, iş ve hizmet süreçlerinin her adımında koşulsuz müşteri memnuniyetini esas alan profesyonel bir yaklaşımla Avrupa ülkelerinden damızlık hayvan ithalatı yapmak üzere Bekir YILDIZ ve Kazım AŞUK tarafından kurulmuştur.

Şirketin merkezi Ankara/Balgat’tadır.

Bekir YILDIZ

1977 Tokat/Turhal doğumlu. ODTÜ Gıda Mühendisliği mezunu. İş hayatına 2004 yılında Toprak Mahsulleri Ofisinde (TMO) başladı. Ofis’te beş yıl süren memuriyet hayatından sonra istifa ederek tarım-hayvancılık alanında faaliyetleri bulunan İstanbul merkezli bir holdingde dört yıl çalıştı. Bu sürenin bir yıllık bölümünde grubun Ukrayna’da faaliyet gösteren Astergrain LLC adlı şirketini yönetti. Bu dönemi Ukrayna/Odesa’da geçirdi. 2013 yılında Kamu’ya bürokrat olarak dönerek yine bir Kamu İktisadi Teşebbüsü olan Et ve Süt Kurumunda (ESK) çalışmaya başladı. Daire Başkanı ve kısa bir süre de müşavir olarak çalıştığı ESK’dan 2015 yılı Temmuz ayında ayrıldı. Bu tarihten 2016 yılı Kasım ayına kadar Tarım Kredi  Kooperatifleri  iştiraklerinden Tareks Hayvancılık A.Ş. firmasında Genel Müdür pozisyonunda görev yaptı. Kasım 2016’da kendi isteği ile Tareks’ten de ayrılarak 2017 yılı başında Kazım AŞUK’la birlikte Düvebank’ı kurdu.

Kazım AŞUK

1974 Denizli/Tavas doğumlu. Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi mezunu. 1997-2008 yılları arasında karma hayvan yemi sektöründe çalıştı. Takip eden yıllarda bir yandan Ankara/Balgat’ta restoran işletmeciliği yaparken diğer taraftan besicilik ve hayvan ticareti ile meşgul oldu. 2010 yılında Türkiye’nin yurtdışından canlı kasaplık hayvan ve kırmızı et ithal etmeye başlaması ile birlikte bu sektöre de girdi. Özellikle Avrupa ülkelerinden damızlık, besilik ve kasaplık hayvan tedariki konusunda Türkiye’nin tanınmış tüccarlarındandır. Aynı zamanda 2014 yılından beri Ankara’da Sincan Organize Hayvancılık Bölgesi’nde kurduğu 550 büyükbaş kapasiteli işletmede besicilik yapmaktadır. Türkiye’nin damızlık hayvan ihtiyacının önümüzdeki yıllar boyunca istikrarlı bir artış göstereceği tahmininden hareketle, yetiştiricilere daha kurumsal ve profesyonel bir yapıda hizmet verebilmek için 2017 yılı başında Bekir YILDIZ ile birlikte Düvebank’ı kurdu.